Vekillerimiz.com Hakkında

Vekillerimiz.com, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) tarihinde görev yapmış milletvekillerinin listelendiği bir web sitesidir. Sitemiz, TBMM'de görev yapmış milletvekillerinin isimlerini, partilerini, bölgelerini, dönemlerini ve yaptıkları hizmetleri kapsamlı bir şekilde sunmaktadır.

Sitemiz, Türkiye'nin demokrasi tarihine ve siyasi hayatına ilgi duyan herkes için kaynak olarak hizmet vermektedir. Sitemizde, milletvekillerinin görev yaptıkları dönemler, partiler ve bölgeler gibi farklı kriterlere göre arama yapabilir, listeler oluşturabilir ve bilgiye kolayca ulaşabilirsiniz.

Sitemiz, tarihten günümüze kadar TBMM'de görev yapmış tüm milletvekillerinin bilgilerini içermektedir. Ayrıca, sitemiz sürekli güncellenmektedir ve yeni seçimlerde seçilen milletvekillerinin bilgileri de hızlı bir şekilde eklenmektedir.

Sitemiz, Türkiye'nin siyasi tarihine ve siyasi hayatına ilgi duyan herkes için kaynak olarak hizmet vermektedir. Sitemizde yer alan bilgilerin doğruluğunu ve güncelliğini sürekli olarak kontrol ediyoruz. Eğer sitemizde yer alan bilgilerde bir hata olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bize iletişim sayfamızdan ulaşın.

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Milletvekilleriyle İletişim

Milletvekilleri ile yüz yüze görüşmelerin dışında,
telefon, faks ve e-posta ile iletişim kurmak olanaklıdır. Meclis santralinin telefonu 420 50 00’dır. Bu santralden milletvekillerinin telefonlarını öğrenmek mümkündür. Ayrıca TBMM’nin internet sayfasından milletvekillerinin Halkla İlişkiler Binası’ndaki kat, oda numarası ile telefon ve faks numarası bilgilerine ulaşılabilir.
https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/telefon-liste

TBMM internet sayfasında bulunan MİLLETVEKİLLERİ ibaresinin altındaki bağlantıdan milletvekillerinin iletişim bilgilerine ve öz geçmişlerine ulaşılabilir. Bunun yanı sıra, bu sayfadan milletvekilinin vermiş olduğu kanun teklifleri ile soru önergelerine ve imzalarının bulunduğu diğer denetim yolları önergeleri ile konuşma tutanaklarına ulaşmak mümkündür. Milletvekillerinin elektronik posta (e-posta) adreslerine erişim için:
https://www.tbmm.gov.tr/milletvekili/eposta-liste

Türkiye Büyük Millet Meclisi

Milletvekilleri ile Görüşme

Milletvekilleri, kendilerine tahsis edilen odalarda vatandaşlarla bireysel ve toplu olarak görüşürler. Bir milletvekili ile görüşme yapılmak istenmesi hâlinde, milletvekili sekretaryasından randevu alınmalıdır. Görüşmeler sırasında, milletvekilleri kimi taleplerin izlenmesi görevini danışmanlarına verdiklerinden, yapılan görüşmeden sonra danışmanlarla diyaloğun sürdürülmesi gerekebilir. Kimi zaman danışmanlarla görüşülerek bir talebin milletvekiline aktarılması da mümkündür.

Milletvekilleri genellikle cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günlerini seçim bölgelerinde geçirmektedir. Meclisin çalışma günleri olan salı günleri saat 15.00’ten sonra; çarşamba ve perşembe günleri ise saat 14.00’ten sonra TBMM Genel Kurulu’nda görev yapmaktadırlar. Milletvekillerinden randevu talep ederken bu hususlar dikkate alınmalıdır.