Emrullah İşler

Emrullah İşler

24. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili

25. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili

26. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili

27. Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Ankara Milletvekili

Ankara / Kızılcahamam – 1960, Abdullah, Zeliha.

Akademisyen; İlk, orta ve lise tahsilini Ankara'da tamamladı. 1985 yılında Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansı ve doktorasını Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Temel İslam Bilimleri Bölümü Tefsir Ana Bilim Dalında tamamladı.

Cumhuriyet Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümünde Tefsir alanında yardımcı doçent olarak çalıştı. Daha sonra Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi Arap Dili Eğitimi Ana Bilim Dalında yardımcı doçent, doçent ve profesör unvanıyla görev yaptı. Kazakistan ve Suudi Arabistan'da misafir öğretim üyeliği görevinde bulundu. 2006–2011 yılları arasında Başbakan Başmüşaviri olarak çalıştı. Gazi Eğitim Fakültesi Arap Dili Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanlığı yaptı. Çok sayıda bilimsel kitap, makale ve bildirileri bulunmaktadır.

24, 25 ve 26. Dönemde Ankara Milletvekili seçildi. 25 Aralık 2013 – 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında 61. Hükûmette Başbakan Yardımcılığı yaptı. TBMM'de Dışişleri Komisyonu Üyeliği, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği(İSİPAB) Türk Grubu Başkanlığı, Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığı ve Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Çok iyi düzeyde Arapça ve iyi düzeyde İngilizce bilen İşler, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fotoğraflar