Nurettin Demir

24. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili

25. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili

26. Dönem Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Milletvekili

CHP 14 Nisan 1953'te Muğla Fethiye Göcek'te doğdu. Baba adı Mehmet, anne adı Gülsüm'dür.

Tıp Doktoru, Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. SSK Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Araştırma ve Eğitim Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum alanında uzmanlığını yaptı.

1992 yılında Ege Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevinde bulundu. 1998 yılında İzmir'de ilk özel tüp bebek merkezini hizmete sundu. 2000–2004 yılları arasında Şanlıurfa Harran Üniversitesinde profesör olarak görev yaptı. Aynı üniversitenin Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başhekim olarak çalıştı. Türkiye'de ilk ''Bilgi İşlem ve Hastane Otomasyon Sistemi''ni kurdu. 2009 yılında Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Kurucu Dekanlığına atandı. Ulusal ve uluslararası alanda mesleki pek çok akademik yayınları ile yayınlanmış Tutuklu Gazeteciler, Hasta Mahpuslar ve Tutuklu Milletvekilleri raporları yanında Balyoz Kumpası ve Kalemi Kırılan Gazeteciler kitapları da bulunmaktadır.

24. Dönemde Muğla Milletvekili seçildi. Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, Çocuk Hakları İzleme Komitesi Üyeliği görevlerinde bulundu. CHP Grup Disiplin Kurulu, CHP Cezaevlerini İnceleme ve İzleme Komisyonu ve CHP Üniversitelerin ve Öğrencilerinin Sorunlarının Araştırılması Komisyonu Üyeliği yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Demir, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Fotoğraflar